Expirované domény – program


február 15, 2015 Facebook Twitter LinkedIn Google+ blog


Tento program, ktorý poskytujeme výmenou za spätný odkaz, má dosť unikátnu funkciu, a síce prehľadáva webstránku expireddomains.net, pričom hľadá domény, ktoré ich majitelia nepredĺžili a teda domény expirovali. Tým pádom si ich môže hocikto znovu zakúpiť a využívať pre svoje potreby.
Myslím si že je zbytočné tu ozrejmovať prečo sú tieto domény vynikajúcimi pomocníkmi pri SEO a online biznise všeobecne, avšak len z časti načrtnem:

– Na týchto doménach si môžete urobiť podporné webstránky na hlavné weby. Keďže tieto webstránky majú už určitý rešpekt v googli /stránky musia byť googlom zaindexované/, nepotrebujete robiť ďalší linkbuilding, budovať nové spätné odkazy a podobne.

– Mnohí webmastri veria resp. používajú takéto domény pre trik s redirektom. Pre viac podrobností googlite napr:”301 redirect SEO”

– Ak nájdete “zlaté vajíčko”, teda naozaj skvelú expirovanú doménu, niekde nie je napísané, že nemôžete pokračovať v tom, čo predchádzajúci majiteľ “vzdal”. Stačí si pozrieť ako doména vyzerala predtým a podľa toho doladiť jej vami vynovený vzhľad. Predchádzajúci “výzor domény” môžete vzhliadnuť tu: http://archive.org/web/

Čo sa programu týka, tak ten používa súbor vo vnútri adresáru zvaný login.txt. V tomto súbore sú:
– prihlasovacie údaje do expired domains – musíte mať konto /je zadarmo/
– prihlasovacie údaje do emailu Outlook /hotmail/
– jeden váš email

Po prihlásení sa do rozhrania expireddomains.net program začne sťahovať a triediť .csv súbory do adresára “TEMP” a platí, že hľadá:

– IBA .com, .biz, .net, .org, .eu domény
– domény pridané iba za posledných 24 hodín /čiže zaspamované domény s Pagerankom, ktoré nikto nechce tam nedudú/
– domény bez mínusového Pageranku
– domény bez neistého Pageranku
– domény bez klamlivého Pageranku
– iba domény, ktoré je možné v tej chvíli registrovať
– iba domény, ktoré majú minimálnu hodnotu domain authority 10!!!
– iba domény, ktoré majú minimálnu hodnotu page authority 10!!!
– iba domény, ktoré majú minimálnu hodnotu pagerank 1+!!!

Čo to v praxi znamená? Program preriedi z toho milióna domén, ktoré tam dennodenne sú, iba tie, ktoré naozaj zato stoja. Proste domény s pagerankom a hlavne autoritou. Zvyčajne ide o 5- 150 domén denne, ktoré potom následne musíte overiť či:

– naozaj majú dobrú page alebo domain autority. http://moonsy.com/domain_authority/, https://moz.com/researchtools/ose/
pričom nezabudnite vyskúšať obidve verzie webstránky
exiporovanadomena.com aj www.exiporovanadomena.com

– či sú v indexe googlu

– či majú zdravý odkazový profil /nie sú zaspamované/ použitím napríklad http://siteexplorer.info/

Ak do súboru login.txt zadáte v 3ťom a 4tom riadku váš outlook /hotmail/ email s heslom a do 5teho riadku zadáte váš normálny email, tak potom program využije hotmail server a pošle vám .csv súbor v prílohe, ktorý bude obsahovať domény, ktoré sa oplatí registrovať: 1vý stĺpec: názov domény, 2hý stĺpec: pagerank.

Ak nemáte záujem o preposielanie výsledkov hľadania cez email, tak v tom prípade v adresári programu “TEMP” sa po každom jednom “hľadaní” zjaví súbor “final.csv”. Tento súbor obsahuje zoznam možných domén vhodných pre znovu registrovanie.

Okrem iného, program je možné vďaka časovaču vo windowse /Task Scheduler/ nechať autozapínať /samospúšťať/ v ľubovoľných intervaloch.

Keďže v minulosti sme programy dávali výmenou za share a “lajk” a videli sme 0 citácií – odkazov, tak sme bohužial nútení meniť našu politiku.

Podmienkou pre zisk tejto aplikácie, je:

1. Umiestnenie spätného odkazu na náš katalóg napr.:

Slovenský katalóg webstránok

alebo využiť banery, ktoré sú k dispozícii na domovskej stránke tohto katalógu – /vľavo pod uvítacím videom – HTML Kódy/.

2. Napíšte nám kde ste odkaz umiestnili a my vám ešte ten deň pošleme vami požadované programy. Pre komunikáciu, prosím použite TENTO FORMULÁR

A takisto padrón za dávanie slovenčinovi po bokovi…

Príspevky