Eshop na Facebook a Pintereste
Eshop na Facebook

Táto aplikácia „Eshop na Facebook“ vám umožní nahrať vaše produkty na facebook stránku alebo pinterest nástenku v priebehu niekoľkých sekúnd, bez námahy a únavného „Copy Paste“…

Naozaj to nie je nič zložité, pozrite si prosím priložené video, ako som začal publikovať stovky produktov na FB fan page môjho porovnávača cien v priebehu jednej minúty:

Inštrukcie pre použitie programu „Eshop na Facebook“ s publikovaním na Facebook fan page:

  1. Ako prvé, potrebujeme FP API a ID FB fan page. Tieto údaje získate navigovaním na web: https://developers.facebook.com/tools/explorer . Pre podrobnosti prosím vzhliadnite nasledujúce gifko:

2. Program následne načíta vami predpripravený súbor data.csv, ktorý obsahuje informácie o produktoch v nasledujúcom formáte: produkt,URL na produktovú podstránku. Takéto výstupy by mal byť schopný robiť akýkoľvek eshop na rôznorodých platformách /export dát, export datafeedu, …/

3. Stačí stlačiť RUN na aplikácii a sledovať ako 1000-cky produktov zaplnia Vašu fan page. Nielenže vaši súčasní zákazníci budú môcť vzhliadnuť vaše produkty. Tovar bude vyhľadateľný skrz facebook search a aj produktové podstránky eshopu získajú autoritu potrebnú pre vyhľadávače.

Čo sa týka pinterestu, tak tam je benefit znásobený tým, že google indexuje jednotlivé podstránky pinterestu a teda vy dokážete v googli obsadiť viac pozícií /pre dotyčný produkt/ a teda odsunúť konkurenciu na nižšie, menej vyhľadateľné, pozície.

Inštruktážne video pre prácu s pinterestom:

V neposlednom rade sa zlepší SEO vašich vnútorných produktových podstránok vašeho eshopu, keďže vybudujete odkazy,citácie na tieto vnútorné stránky vašeho eshopu.